Betlémské světlo

rozdávání Betlémského světla v čase vánočním a návštěva všech blízkých je součástí vánočních tradic v Náchodě

Betlémské světlo přijede do Náchoda v sobotu 17.12.2011 a rozdávat se bude o Štědrém dnu u kostela na náměstí.

Tato akce vznikla v sousedním Rakousku v roce 1986, kdy malý plamínek, přenesený z věčného světla, jež hoří v jeskynní kapli v dalekém městě Betlémě, v jeskyni, v níž se narodil Ježíš Kristus, byl dovezen jako poděkování těm lidem, kteří jakkoliv pomohli dobročinné nadaci Světlo ve tmě. Později byli ke spolupráci při roznášení a rozdávání přizváni rakouští skauti, a protože se akce mocně rozrostla, přenesli její centrum do Vídně. A odtud se světlo začalo postupně šířit do Evropy. Světlo můžeme darovat svým blízkým, lidem kterých si vážíme, lidem kterým chceme poděkovat nebo jen komukoliv udělat radost svojí návštěvou o Vánocích.

Do Náchoda přivezou vlakem Betlémské světlo skauti a skautky v sobotu 17.12.2011 v 14.56 hodin. Na vlakovém nádraží bude možnost světlo si připálit. Rozdávání světla se uskuteční na Štědrý den v sobotu 24.12.2011. Od 14.30 do 15.00 budou skauti a skautky stát před kostelem Sv.Vavřince na náměstí T.G.M. Následně pak světlo bude v 15.00 na tzv. dětské mši a rovněž i na mši půlnoční. Kdokoliv bude chtít a přinese si svíčku, lucernu nebo lampu, bude si moci připálit, odnést si světlo domů a rozdávat jej dalším lidem.

pozvánka pro facebook na rozdávání Betlémského světýlka v Náchodě na náměstí http://www.facebook.com/events/172694679494910/