Náchodští skauti a skautky na Hünnenbergu

Junáci vzhůru, volá Jamboree!

Co, že to volá? Největší setkání skautů ze všech koutů světa, které se koná jednou za čtyři roky pokaždé na jiném místě. Letos to skauty čeká ve Švédsku, kde se sjede 38 000 lidí. Plných dvanáct dní se budou setkávat a seznamovat s cizími národy a jejich odlišnými kulturami, budou si procvičovat znalosti cizích jazyků. Aby poznali další účastníky z České republiky, se kterými budou ve Švédsku sdílet jedno tábořiště, pojmenované podle švédské hory Hünnenberg, uskutečnila se dvě setkání v Zábřehu na Moravě a v Hradci Králové. Na těchto setkáních se připravovali na to, aby co nejlépe představili Českou republiku celému světu. 26. července společně odjedou do Švédského Kristianstadu. Tam jim bude přidělena plocha, kde postaví své tábořiště, a kde budou po celou dobu Jamboree bydlet. Z Náchoda se připravují dva skauti a dvě skautky.

Autorky článku: D. Lasotová, A. Frühbauerová