23. 1. 2017

O nás – RK Tumnus

Roverský kmen TUMNUS

Roverský kmen náchodských skautů a skautek, který má za cíl svou činností podporovat skautské vedoucí, seznamovat lidi napříč celým střediskem, nejen oddíly a svou přítomností středisko vylepšit a podpořit s čímž nedílně souvisí i prezentace na veřejnosti.

Pravidelně pořádáme:

 • Skautský stánek – na Martinských slavnostech, prodáváme bramborové placky se zelím, či povidly a všemožné upečenosti, možná se časem dostaneme i na jiné náchodské trhy
 • Mikuláš – co dodat, dvě skupinky skautů a skautek vyráží na domluvené schůzky

Máme v plánu ke 100 letům skautingu v Náchodě:

   • Garpova hra – skautská hra 11.3.2017 v ulicích Náchoda
   • Skautská výstava v knihovně – ke konci dubna 2017 v prostorách knihovny budete mít možnost dozvědět se o skautu. Jaký byl, co si zažil a kam došel. To vše samozřejmě vztažené i na Náchod.

Akce námi už organizované, nebo kde jsme vypomohli:

  • 2x skautský stánek – už si získáváme pravidelnou klientelu =D
  • 3x Mikuláš
  • 1x bál – Skautles : Uskutečnil se 28.1. 2017 v náchodském Beránku při příležitosti oslav 100 let od založení skautingu v Náchodě. Přítomno bylo necelých 400 lidí. Celá akce se připravovala rok, součástí bylo předtančení, půlnoční večerka, skautské občerstvení (tentokrát v gala), hra o ceny, fotostánek v áčku (100% originál) na kolečkách. Na bálu hrály kapely HF Band a Weekend Affection. Tuto akci zároveň podpořilo město Náchod a celý výdělek bude obratem využit na opravy skautských kluboven a jejich vybavení.
  • 1x výpomoc na Dobráči – Anglie v českém podání s výcvikem vojáků a samozřejmě čajem o páté (půl jedenácté večerní) s koláčkem (trochu tvrdým)