29. 10. 2008

Oddíly

Náchodští skauti jsou rozptýleni po celém Náchodě v jednotlivých oddílech.

V Náchodě je 5 skautských kluboven, kde se oddíly schází:

• Středisková klubovna „Na Hamrech“ – Bratří Čapků č. ev. 704
    (2 oddíl, 5. dívčí oddíl, 7. oddíl benjamínků – Medvíďata)
  • Klubovna „Na faře“ – Náměstí T.G.M. 75
    (3. chlapecký oddíl)
  • Klubovna „Na zastávce“ – U Zastávky 907
    (4. chlapecký oddíl, 1. kmen roverů a rangers – Tumnus)
  • Klubovna „Na zámku“ – U Přírodního divadla (pod oborou)
    (1. chlapecký oddíl)
  • Klubovna „Staré Město“ – Na Skalce (u řeky naproti Integrafu)
    (4. dívčí oddíl)

Do Náchodského střediska dále patří oddíly z Hronova a Velkého Poříčí:

• Klubovna „Na evangelické faře“ – Českých bratří 181, Hronov
    (6. oddíl – Grošáci Hronov)
  • Klubovna „Velké Poříčí“ – Farní 364, Velké Poříčí
    (6. oddíl – Grošáci Hronov – Medvědi Velké Poříčí)

Každý oddíl má své vyškolené vedoucí a je zaměřen na nějakou zajímavou činnost. Nicméně všichni mají stejný cíl – partu a příležitost. Společenství lidí, kteří spolu smysluplně tráví volný čas. Mladší, starší i dospělí kamarádi, na které se mohu spolehnout, promluvit si s nimi, svěřit se jim, pomoci nebo se s něčím pochlubit. Příležitostí se nabízí celá řada. Od plnění úkolů, uvaření jídla, cestování, přežití v přírodě za špatného počasí, komunikace přes PC až po pomoc slabším jedincům či přírodě. To všechno a ještě mnohem více učí nenápadnou formou děti základním lidským dovednostem a nutí je k samostatnosti. Zjistí, že musí samo vše zvládnout, avšak síla celku je větší. Proto by mělo skupině pomáhat a celek s ním bude počítat a spoléhat na něj v daných věcech.

Pokud máte zájem, aby Vaše dítě chodilo do skautu, nebojte se kontaktovat kteréhokoliv vedoucího. Poradí Vám s výběrem oddílu, který bude poblíž Vašeho bydliště a programově blízký potřebám a přáním Vašeho dítěte.