29. 10. 2008

Oddíly

Náchodští skauti jsou rozptýleni po celém Náchodě v jednotlivých oddílech.

náchodské klubovny

Každý oddíl má své školené vedoucí a je zaměřen na nějakou zajímavou činnost. Nicméně všichni mají stejný cíl – partu a příležitost. Společenství lidí, kteří spolu smysluplně tráví volný čas. Mladší, starší i dospělí kamarádi, na které se mohu spolehnout, promluvit si s nimi, svěřit se jim, pomoci nebo s nečím pochlubit. Příležitostí se nabízí celá řada. Od plnění úkolů, uvaření jídla, cestování, přežití v přírodě za špatného počasí, komunikace přes PC až po pomoc slabším jedincům či přírodě. To všechno a ještě mnohem více učí nenápadnou formou děti základním lidským dovednostem a nutí je k samostatnosti. Zjistí, že musí samo vše zvládnout, avšak síla celku je větší. Proto by mělo skupině pomáhat a celek s ním bude počítat a spoléhat na něj v daných věcech.

Pokud máte zájem, aby Vaše dítě chodilo do skautu, nebojte se kontaktovat kteréhokoliv vedoucího. Poradí Vám s výběrem oddílu, který bude poblíž Vašeho bydliště a programově blízký potřebám a přáním Vašeho dítěte.