Oslavy vzniku samostatné Československé republiky

Byl to koncert na oslavu výročí založení republiky. My jako skauti jsme tam byly společně se Sokoly na žádost města, přičemž naším úkolem byla „čestná stafáž“ u vchodu do kostela v krojích. Myslím, že to byla dobrá reprezentace skautingu ve vztahu s městem Náchod.

Den vzniku samostatného Československého státu jsme v Náchodě oslavili již ve středu 26. října slavnostním koncertem slova a hudby – Jan Jakub Ryba Zpěv srdce. Koncert se konal v kostele sv. Vavřince za účasti představitelů města Náchoda, zástupců náchodského Sokola a Junáku a veřejnosti.

Výbor z vlastního životopisu J. J. Ryby zpracoval a přednesl Vladimír Matějček a na varhany doprovodil jeho skladbami Vladimír Roubal.

Výtěžek dobrovolného vstupného ve výši 5.840 Kč byl věnován na probíhající opravy kostela sv. Vavřince.

skauti a skautky v kostele
náchodští skauti a skautky při oslavách vzniku Československé republiky

citace použita ze stránek  www.mestonachod.cz