Rozdávání Betlémského světýlka 2010

Náchodští skauti a skautky přivezou Betlémské světlo do svého města.

aktualizováno: 18. 12. 2010 v 17.16
Skautky dorazily s Betlémským světýlkem do Náchoda.

Tato akce vznikla v sousedním Rakousku v roce 1986, kdy malý plamínek, přenesený z věčného světla, jež hoří v jeskynní kapli v dalekém městě Betlémě, v jeskyni, v níž se narodil Ježíš Kristus, byl dovezen jako poděkování těm lidem, kteří jakkoliv pomohli dobročinné nadaci Světlo ve tmě. Tato nadace pomáhá především zrakově, ale i jinak postiženým lidem a její pracovníci proto chtěli všem svým dobrodincům poděkovat originálním, ale zároveň milým a přátelským způsobem. Světlo dovezli do Lince, kde nadace sídlí a kde jej původně slavnostně rozdávali. Za rok na to byli ke spolupráci při roznášení a rozdávání přizváni rakouští skauti, a protože se akce mocně rozrostla, přenesli její centrum do Vídně. A odtud se světlo začalo postupně šířit do Evropy.

Nejmladší skauti a skautky z Police nad Metují si připalují Betlémské světýlko.

Třetí adventní sobotu je Betlémské světlo rozváženo do celé republiky, aby pak na Štědrý den bylo rozneseno do kostelů, domovů důchodců, nemocnic, hospiců a rozdáno sousedům, přátelům, rodinám, osamělým lidem… prostě všem, komu chceme udělat radost maličkým dárkem, spojeným s úsměvem a ujištěním, že nejsou ve světě sami.

Také náchodští skauti a skautky přivezou v sobotu před třetí hodinou Betlémské světlo. V neděli 19. 12. 2010 od 17.00 do 17.30 budou rozdávat Betlémské světlo na náměstí T. G. Masaryka u stromečku. Přineste si vlastní lucerničky či kahánky, svíčky, petrolejky, abyste si měli kam světýlko připálit.

V pondělí 20. 12. 2010 v 15.00 navštíví část skautů a skautek domov důchodců s písní na rtech.

V pátek 24. 12. 2010 na Mši od 15.00 v kostele sv. Vavřince na náměstí T. G. Masaryka bude další možnost připálení.

více informací na stránkách  Betlémského světýlka www.betlemskesvetlo.cz