Ztraceni v čase 18.10.2008

I letos v čase podzimním uspořádal 5. dívčí oddíl tradiční Skautskou pouť. Konala se u klubovny 1. chlapeckého oddílu pod zámeckou oborou a nesla se v duchu vědeckofantastickém, byla totiž nazvána „Ztraceni v čase“. Návštěvníci -nejen z řad skautských, ale rovněž rodičovských a jinopříbuzenských- měli možnost okusit disciplíny odehrávájící se v různé době a na různém místě. A tak se jim během jednoho slunečného odpoledne poštěstilo navštívit: gansterské Chicago roku 1930, kde bylo úkolem získat potravu pro spoluvězně v Alcatrazu; pravěké lovce, kde musel býti pomocí luku a šípu skolen mamut; starověký Řím v době glatiátorských zápasů; středověkou Čínu, kde probíhala krmě hůlkami; 24. století, kde astronauti sestřelovali meteority; Galskou Francii, kde byl transportován kouzelný lektvar do kotlíku; Tahiti, kde se poslepu poznávaly exotické plody; Francii za dob velké revoluce, zde se utíkalo před gilotinou po překážkové dráze. I letos byla účas hojná a nejen místní, přijeli se pobavit skauti a skautky i vlčácká a světluškovská drobotina z České Skalice, Hronova i Police na Metují a soudě dle nadšených zápisů do oddílové kroniky, bylo to odpoledne dobře strávené, zábavné a stad i lehce poučné.