Náchodští skauti a skautky rozdávají Betlémské světlo

Tato akce vznikla v sousedním Rakousku v roce 1986, kdy malý plamínek, přenesený z věčného světla, jež hoří v jeskynní kapli v dalekém městě Betlémě, v jeskyni, v níž se narodil Ježíš Kristus, byl dovezen jako poděkování těm lidem, kteří jakkoliv pomohli dobročinné nadaci Světlo ve tmě. Tato nadace pomáhá především zrakově, ale i jinak postiženým lidem a její pracovníci proto chtěli všem svým dobrodincům poděkovat originálním, ale zároveň milým a přátelským způsobem. Světlo dovezli do Lince, kde nadace sídlí a kde jej původně slavnostně rozdávali. Odtud se zvyk rozšířil do mnoha koutů Evropy.

„Nikdy nepodceňuj maličké; může tě to překvapit – z nepatrného počátku vzejde veliká věc.“

Dne 22.prosince bude Betlémské světlo dopraveno na vlakové nádraží do Náchoda v 15.00 hodin. Od Itálie půjdou náchodští skauti a skautky průvodem po Kamenici a v době od 15.30 do 16.00 hodin budou Betlémské světlo rozdávat na Masarykově náměstí v Náchodě.

Betlemske svetlo skaut Nachod

Přijďte se i Vy přidat k šíření Betlémského světla a zapojit se do dlouhého řetězu těch, kdo se snaží připomenout sobě i jiným, že vánoce nejsou (jen) bohatě prostřený stůl, hromady dárků pod stromečkem či pozlátko vánočních ozdob, snažících se nás oslnit svým leskem.

„Lid, který chodí v temnotách, uvidí velké světlo…“
(Iz 9, 1)

Betlémské světlo

Betlémské světlo přijede do Náchoda v sobotu 17.12.2011 a rozdávat se bude o Štědrém dnu u kostela na náměstí.

Tato akce vznikla v sousedním Rakousku v roce 1986, kdy malý plamínek, přenesený z věčného světla, jež hoří v jeskynní kapli v dalekém městě Betlémě, v jeskyni, v níž se narodil Ježíš Kristus, byl dovezen jako poděkování těm lidem, kteří jakkoliv pomohli dobročinné nadaci Světlo ve tmě. Později byli ke spolupráci při roznášení a rozdávání přizváni rakouští skauti, a protože se akce mocně rozrostla, přenesli její centrum do Vídně. A odtud se světlo začalo postupně šířit do Evropy. Světlo můžeme darovat svým blízkým, lidem kterých si vážíme, lidem kterým chceme poděkovat nebo jen komukoliv udělat radost svojí návštěvou o Vánocích.

Do Náchoda přivezou vlakem Betlémské světlo skauti a skautky v sobotu 17.12.2011 v 14.56 hodin. Na vlakovém nádraží bude možnost světlo si připálit. Rozdávání světla se uskuteční na Štědrý den v sobotu 24.12.2011. Od 14.30 do 15.00 budou skauti a skautky stát před kostelem Sv.Vavřince na náměstí T.G.M. Následně pak světlo bude v 15.00 na tzv. dětské mši a rovněž i na mši půlnoční. Kdokoliv bude chtít a přinese si svíčku, lucernu nebo lampu, bude si moci připálit, odnést si světlo domů a rozdávat jej dalším lidem.

pozvánka pro facebook na rozdávání Betlémského světýlka v Náchodě na náměstí http://www.facebook.com/events/172694679494910/

Rozdávání Betlémského světýlka 2010

aktualizováno: 18. 12. 2010 v 17.16
Skautky dorazily s Betlémským světýlkem do Náchoda.

Tato akce vznikla v sousedním Rakousku v roce 1986, kdy malý plamínek, přenesený z věčného světla, jež hoří v jeskynní kapli v dalekém městě Betlémě, v jeskyni, v níž se narodil Ježíš Kristus, byl dovezen jako poděkování těm lidem, kteří jakkoliv pomohli dobročinné nadaci Světlo ve tmě. Tato nadace pomáhá především zrakově, ale i jinak postiženým lidem a její pracovníci proto chtěli všem svým dobrodincům poděkovat originálním, ale zároveň milým a přátelským způsobem. Světlo dovezli do Lince, kde nadace sídlí a kde jej původně slavnostně rozdávali. Za rok na to byli ke spolupráci při roznášení a rozdávání přizváni rakouští skauti, a protože se akce mocně rozrostla, přenesli její centrum do Vídně. A odtud se světlo začalo postupně šířit do Evropy.

Nejmladší skauti a skautky z Police nad Metují si připalují Betlémské světýlko.

Třetí adventní sobotu je Betlémské světlo rozváženo do celé republiky, aby pak na Štědrý den bylo rozneseno do kostelů, domovů důchodců, nemocnic, hospiců a rozdáno sousedům, přátelům, rodinám, osamělým lidem… prostě všem, komu chceme udělat radost maličkým dárkem, spojeným s úsměvem a ujištěním, že nejsou ve světě sami.

Také náchodští skauti a skautky přivezou v sobotu před třetí hodinou Betlémské světlo. V neděli 19. 12. 2010 od 17.00 do 17.30 budou rozdávat Betlémské světlo na náměstí T. G. Masaryka u stromečku. Přineste si vlastní lucerničky či kahánky, svíčky, petrolejky, abyste si měli kam světýlko připálit.

V pondělí 20. 12. 2010 v 15.00 navštíví část skautů a skautek domov důchodců s písní na rtech.

V pátek 24. 12. 2010 na Mši od 15.00 v kostele sv. Vavřince na náměstí T. G. Masaryka bude další možnost připálení.

více informací na stránkách  Betlémského světýlka www.betlemskesvetlo.cz

Betlémské světlo 2008

Betlémské světlo

I letos skautky a skauti z Náchoda budou rozdávat Betlémské světlo.

Kam si pro světlo můžete přijít?

Světlo je možné vyzvednout při příjezdu vlaku na nádraží ČD v sobotu 20.12. v 12:56, dále pak v neděli 21.12. mezi 17 a 18 hodinou na náměstí TGM a konečně na vánočních mších 24.12. v kostele na náměstí.

Den a čas:

• So 20. 12. 12:56 – 13:00