Pozvánka na Skautskou pouť 3. 10. 2015 od 13:30

Náchodská dívčí pětka si vás dovoluje pozvat na tradiční Skautskou pouť. Tentokráte v duchu lesní hry s tématem Kameny osudu.

Startujeme ve 13:30 v parčíku u nádraží v Náchodě, končíme v 16:00 tamtéž.

Pozvánka Skautská pouť - Kameny Osudu

Pozvánka Skautská pouť 2015 – Kameny osudu

Pouť kolem tajuplného Náchoda

Náchodská dívčí pětka vás zve na
POUŤ KOLEM TAJUPLNÉHO NÁCHODA
ve dvou hodinách po vlastních nohách

kdy: v sobotu 12. října 2013
začátek: ve 14:00 v parčíku mezi náměstím a ZUŠ
konec: v 16:30 u klubovny 1. chlapeckého oddílu na zámku
s sebou: kroj, šátek, zápisník+tužku, KPZ, pár korun na 🙂
dále s sebou: odhodlání odhalit nové či nepoznané

ZÁKOUTÍ – POSTAVY – TAJEMSTVÍ

Zvadlo – Skautská pouť 2013

Jak jsem lovil píšťalku – aneb Skautská pouť 2012

A je to zase za námi – inu tradiční skautská pouť letos v duchu leteckém – opět proběhla. Výcvik českých pilotů RAF byl v některých okamžicích zábavný, v některých lehce namáhavý. A jak to tedy probíhalo? Skautíci byli prozkoušeni v jazyku anglickém, procvičovala je přísná paní učeitelka a anglický song. Proběhl nácvik manévrování s letadlem – překážková dráha na leteckém kole. Někteří zájemci se seznámili s technickými součástkami létajících strojů, kdo by tušil, kde je knypl, směrovka či ostruhové kolo? Následoval špiónský kurz – kde rekruti poznávali nepřátelské státy a také vodní výcvik, kde se ukázalo jak každý kamarádí či nekamarádí s vodou, poněvadž výlov píšťalky byl opravdu mokrý. Další ze zkoušek byla noční navigace – poslepu a s jedním vidoucím operátorem se z lana vytvářel trojůhelník či čtverec. Bylo také nutné osvojit si společenské chování – protože každý pilot se musí chovat jako dáma či gentleman, kdo se v těch 20 vidličkách má vyznat, že? Závěrem létaly vzduchem bonbóny a balónky, a protože nám počasí letos opravdu přálo a sluníčko se na nás smálo, snad si to sobotní odpoledne všichni rádně užili i s mokrými hlavami po vodním výcviku! Těšíme se na příští podzimní setkání v roce 2013!

[nggallery id=5]

Letecká skautská pouť 2012

Zvadlo - Letecká skautská pouť 2012„Nechť všichni skautští piloti z okresu Náchodského dne 2012-10-06 ve 2:00 PM CET dostaví se k náročnému leteckému výcviku, po jehož splnění budou přijati do Československých perutí RAF!“

loc: Klubovna 1. oddílu v Náchodě na zámku
boarding time:
2:00 PM CET
landing time: 4:30 PM CET
baggage:
uniforma s šátkem, nějaká ta kačka na 🙂

Zvadlo – Letecká skautská pouť 2012