Skautský Karneval a Country bál 2011 na Lipí

Karneval se letos konal opět v hostinci U Nováků na Lipí. Velká účast byla patrná už před začátkem celé akce; autobus, kterým se část karnevalových nadšenců dopravovala na místo konání, byl přeplněný doslova až k prasknutí. Kromě světlušek a vlčat z celého Náchoda sem zavítali i rodiče s dětmi nejen z Lipí, které se sem přišli spolu s nejmenšími skauty pobavit.

karneval

Krátce po 2. hodině nás přivítala beruška Míša a popřála všem skvělou zábavu. Všichni se opravdu skvěle bavili a sál jen hýřil všemožnými barvami. Bylo zde totiž nepřeberné množství masek, jejichž autoři si s nimi dali zaručeně velkou práci. V největší zastoupení se zde pohybovali především piráti, berušky a princezny. Nepřehlédnutelná byla ale také skupinka postaviček v modrobílém oblečení se srandovními čepičkami a nezdravou barvou ve tváři. Každý bez problému poznal, že se jedná o Šmouly. Jejich představitelky, skautky z 2. dívčího oddílu, měly na starost provázet nás zhruba dvouhodinovým programem plným tancování, her a soutěží, z kterých si mohly děti odnést nejen sladké odměny, ale také pexesa, omalovánky a spoustu dalších cen.

Karnevalové odpoledne skončilo zhruba v 16 hodin a děti plné dojmů se pomalu rozešly do svých domovů třeba i přesto, že by chtěli ještě chvíli zůstat.

parecek
karneval

K odpolednímu karnevalu neodmyslitelně patří i večerní country bál a letos tomu nebylo jinak. Večer se na Lipí sjeli nejen náchodští roveři, kteří měli akci na starost, ale i všichni ostatní, kteří se chtěli zase po roce vidět s ostatními, pořádně si zatancovat a pobavit se podle jejich gusta. Hudební doprovod zajišťovala všem již dobře známá kapela Sopen z Hajnice, která rozpohybovala sál především do rytmu polky a valčíku. O hudebních pauzách, ale i mimo ně, si mohl každý zakoupit losy do bohaté tomboly. Cen bylo v nabídce opravdu hodně, a tak snad nikdo, kdo měl alespoň trochu štěstí, neodešel s prázdnou. Program zpestřili nápadité soutěže, v kterých mohly vítězné páry vyhrát i nějakou tu cenu.

Jak se ale říká, „v nejlepším se má přestat.“ To platilo i pro tentokrát, a tak se okolo půl druhé ráno začali rozveselení roveři trousit domů. Snad si večer pořádně užili, a za rok se zase sejdou v tak hojném počtu.

karneval

galerie fotografií náchodských skautů a skautek

galerie fotografií Deshaides1 z večerního country bálu
galerie fotografií RS Náchod z odpoledního karnevalu
galerie fotografií RS Náchod z večerního country bálu

článek na webu města Náchod

Pozvánka na skautský Karneval a Country bál 2011 na Lipí

Blíží se velká březnová skautská sobota. Dne 12.3.2011 se uskuteční přeložené dopolední závody na kluzkách, odpoledne se těšte na soutěživý Karneval a večer si přijďte zatancovat, pozdravit staré známé a společensky se unavit na Coutrybál v hostinci U Nováků na Lipí u Náchoda.

V sobotu 12.3.2011 dopoledne, pokud sněhové podmínky dovolí, uspořádáme přeložené závody na kluzkách pro malé i vleké.

Odpoledne od 14.00 do 16.00 hodin budeme s nejmenšími piráty, princeznami a dalšími bytostmi tancovat a soutěžit na Karnevalu v pohostinství U Nováků na Lipí u Náchoda.

Úderem 20.00 hodiny sobotního večera začne tradiční skautský Coutry bál, kde nám zahraje skupina Sopen. Je připravena početná tombola, půlnoční překvapení, teplá kuchyně a lidové ceny na baru.

Sál v pohostinství na Lipí využil v dřívějších dobách i spisovatel Josef Škvorecký.