Střediskové akce

Ve skautském středisku Náchod probíhají některé akce pravidelně, zde je jejich seznam:

Karneval (únor)

Skautky z Náchodské dvojky pořádají karneval pro nejmenší členy střediska (benjamínky, světlušky a vlčata) a zároveň pro veřejnost. Na programu bývá mnoho her, soutěží a tancování. Přehlídka masek a soutěž o nejlepší kostým také nechybí.

Country bál / Ples (únor / jak to vyjde)

Společenská akce pro rovery a rangers, vedoucí, jejich příznivce a známé. Bohatá hra o ceny a půlnoční překvapení nesmí chybět. Pořádá RK Tumnus.

Táborák Sv. Jiří (duben)

Na oslavu svátku patrona všech skautů Sv. Jiří pořádá 1. chlapecký oddíl tradiční slavnostní táborový oheň pro členy střediska Náchod.

Závody (květen)

Obrok se střídají závody vlčat a světlušek (ZVaS se závodem skautů a skautek (Svojsíkův závod). Některé roky jsme pořadateli základních i vyšších (krajských) kol těchto závodů.

Tábory (červenec/srpen)

Několik týdnů v přírodě. Nejen, že se snažíme přežít v přírodě, ale navíc si chceme pobyt v divočině hezky užít! Pořádá každý oddíl zvlášť.

Skautská pouť (září/říjen)

Skautky z Náchodské dívčí pětky pořádají pro ostatní skauty z Náchodska zábavné odpoledne plné her a vzájemného setkávání – skautskou pouť.

Dobráč (říjen)

Hravý víkend pro rovery a rangers ve věku 15-24 let z celé republiky. Formou hry plní nejrůznější zapeklité úkoly a překonávají sami sebe. Pořádají původní členové roverského kmene s podporou RK Tumnus.

Betlémské světlo (prosinec)

V prosinci skauti rozdávají Betlémské světlo občanům Náchoda, ale s lucernou je potkáte také v domově důchodců nebo na půlnoční mši o Štědrém dnu.