19. 11. 2008

Střediskové akce

Pro přehled uvádíme některé akce, které pořádáme ve středisku každý rok:

Karneval (únor)

Skautky z Náchodské dvojky pořádají karneval  pro nejmenší – mnoho her, soutěží a tancování. Přehlídka masek a soutěž o nejlepší kostým také nechybí.

Country bál / Ples (únor / jak to vyjde)

Společenská akce pro rovery a rangers, jejich příznivce a známé. Bohatá tombola a půlnoční překvapení nesmí chybět. Pořádá RK Tumnus.

Táborák Sv. Jiří (duben)

Na oslavu svátku patrona všech skautů Sv. Jiří pořádá 1. chlapecký oddíl tradiční slavnostní táborový oheň.

Závody (květen)

Obrok se střídají závody vlčat a světlušek se závodem skautů a skautek. Některé roky jsme pořadateli základních i vyšších (krajských) kol těchto závodů.

Tábor (červenec/srpen)

Několik dnů a týdnů v přírodě. Nejen, že se snažíme přežít v přírodě, ale navíc si chceme pobyt v divočině hezky užít. Pořádá každý oddíl zvlášť.

Skautská pouť (září/říjen)

Skautky z Náchodské dívčí pětky pořádají pro ostatní skauty z Náchodska zábavné odpoledne plné her a vzájemného setkávání – skautskou pouť.

Dobráč (říjen)

Hravý víkend pro rovery a rangers ve věku 15-24 let z celé republiky. Formou hry plní nejrůznější zapeklité úkoly a překonávají sami sebe. Pořádají původní členové roverského kmene s podporou RK Tumnus.

Betlémské světlo (prosinec)

V prosinci skauti rozdávají Betlémské světlo občanům Náchoda, ale s lucernou je potkáte také třeba v domově důchodců nebo na půlnoční mši o Štědrém dnu.