Jak jsem lovil píšťalku – aneb Skautská pouť 2012

A je to zase za námi – inu tradiční skautská pouť letos v duchu leteckém – opět proběhla. Výcvik českých pilotů RAF byl v některých okamžicích zábavný, v některých lehce namáhavý. A jak to tedy probíhalo? Skautíci byli prozkoušeni v jazyku anglickém, procvičovala je přísná paní učeitelka a anglický song. Proběhl nácvik manévrování s letadlem – překážková dráha na leteckém kole. Někteří zájemci se seznámili s technickými součástkami létajících strojů, kdo by tušil, kde je knypl, směrovka či ostruhové kolo? Následoval špiónský kurz – kde rekruti poznávali nepřátelské státy a také vodní výcvik, kde se ukázalo jak každý kamarádí či nekamarádí s vodou, poněvadž výlov píšťalky byl opravdu mokrý. Další ze zkoušek byla noční navigace – poslepu a s jedním vidoucím operátorem se z lana vytvářel trojůhelník či čtverec. Bylo také nutné osvojit si společenské chování – protože každý pilot se musí chovat jako dáma či gentleman, kdo se v těch 20 vidličkách má vyznat, že? Závěrem létaly vzduchem bonbóny a balónky, a protože nám počasí letos opravdu přálo a sluníčko se na nás smálo, snad si to sobotní odpoledne všichni rádně užili i s mokrými hlavami po vodním výcviku! Těšíme se na příští podzimní setkání v roce 2013!