Náchodští skauti se zúčastní středoevropského jamboree

se rozhodli zůčastnit. Tohle jamboree se koná každé 2 roky a v jeho pořádání se
střídají země tzv. Visegrádské čtyřky.

V roce 2012 hostí středoevropské jamboree slovenská republika a náchodští skauti se rozhodli zůčastnit. Tohle jamboree se koná každé 2 roky a v jeho pořádání se střídají země tzv. Visegrádské čtyřky – Česká republika, Slovenská republika, Polsko a Maďarsko. Poslední středoevropské Jamboree s názvem Concordia proběhlo v Maďarsku kousek od Budapešti v roce 2010. Letos se koná u města Liptovský Mikuláš na Slovensku. Program celé akce stojí na pěti elementech – voda, vzduch, země a oheň. Pátým elementem programu je skauting. V rámci bloku AQUA se můžou účastníci těšit na rafting, vodní hry a podobné veselí, které jsou opravdovým potěšením obzvláště při horkých letních dnech. TERRA, tedy zem, je část programu, kdy skupiny účastníku projdou nejkrásnějšími dolinami a lesy a nakonec budou odměněni dech vyrážejícím pohledem z vrcholků Tater. V průběhu větrného bloku AERIS budou skauti moci být stejně užitečný jako vítr pro větrný mlýn. IGNIS je blok, který je možné vyzkoušet si sporty ze všech koutů světa. SKAUTING je pátým vše spojujícím elementem, ale zároveň blokem ve kterém se člověk přiučí tradičním i netradičním skautským činnostem.