Odešel bratr Jindřich Bradna

Junák-český skaut, středisko Náchod, z. s. s hlubokým zármutkem oznamuje, že dne 7. 8. 2022 nás v věku 90 let opustil bratr Ing. Jindřich Bradna.

Narodil se dne 13. 7. 1932 v Novém Bydžově, kde prožil své první skautské roky v oddíle katolických skautů. Po studiu na Vysoké škole ekonomické přišel v roce 1959 do Náchoda, kde poté působil jako pedagog (a po roce 1990 ředitel) na obchodní akademii. V roce 1968 se podílel na obnově Junáka v Náchodě, přičemž byl zvolen vůdcem střediska. Jím byl až do nuceného rozpuštění v roce 1970. Za svou práci pro skauting byl během let tzv. normalizace vyhozen ze školství, načež pracoval v komunálních službách v Novém Městě nad Metují a v Náchodě.

Po sametové revoluci stál u obnovy Junáka, kde v letech 1990-1993 opět zastával funkci vůdce střediska. I po předání vůdcovské funkce působil v náchodském 137. kmeni oldskautů a také v rámci čestné jednotky tzv. Svojsíkova oddílu. Jako kurátor se podílel na organizaci výstavy k 90 letům skautingu v Náchodě, která se konala v roce 2011.

Nejen Junák, ale i celý Náchod v něm ztrácí významnou osobnost na poli kultury, zejména pro jeho mnohaletou činnost předsedy výboru Komorní hudby.

Čest jeho památce!