SEBERTO! 17.-23.4.2023

Úklidová akce v Náchodě

Taky už nemůžete jen přihlížet, jak se po zemi povaluje čím dál více odpadků Kladete si někdy otázku odkud se odpadky berou a jak bychom mohli nepořádku v přírodě i ve městě předcházet? Pohozené odpadky nejen nejsou hezké na pohled, ale také škodí přírodě a nám lidem. Však určitě víte, že mikroplasty už se vyskytují i v tukové tkáni novorozenců...

Proto neváhejte, sbalte pytel a SEBERTETO s námi!!!

👨‍👩‍👦‍👦 Kdo? Každý, kdo má chuť věnovat trochu svého času a pomoci vyčistit kousek Náchoda od odpadků. Procházkou na čerstvém vzduchu uděláte i něco pro sebe. Každý dle svých možností, i malá pomoc je velká věc!

🕞 Kdy? Kdykoli od pondělí 17. dubna do neděle 23. dubna. Ve který den, hodinu a na jak dlouho vyrazíte už je na Vás.

🌍 Kde? Na Facebooku se přidejte do události SEBERTO!, kde naleznete nejnovější informace o akci. Mrkněte na na tabulku s námi vytipovanými místy v Náchodě. Zapište se do tabulky k vybranému místu, nebo do ní klidně přidejte vlastní a můžete vyrazit!

🚮 Pytle na odpadky? Máme! A jsou zdarma k vyzvednutí v bezobalovém obchodě nebalímeto, na adrese Komenského 332, Náchod. Vyzvednout pytle můžete týden před akcí, nebo v průběhu trvání akce v otevírací době obchůdku Po-St 8.30-12 a 13-17, Čt-Pá 10-12 a 13-18.

Pořadatelé
🛒Bezobalový obchod nebalímeto a Náchodský skaut spojili síly pro dobrou věc. Cílem nebalímeto je minimalizace vyprodukovaného odpadu. Potraviny a ekologickou drogerii nabízí na váhu do nádob zákazníků. Nevznikají tak zbytečné jednorázové obaly.
⚜Skaut je organizace vychovávající své členy k vzájemnému respektu, spolupráci, lásce k přírodě a její ochraně.

Plakát k akci ke stažení!